O nás

Ušito s láskou v Českém ráji, ale srdcem na Lašsku

Jako malá holka jsem jezdila pravidelně na prázdniny k babičce do Frenštátu pod Radhoštěm, tedy na Lašsko. Celé prázdniny se vždy nesly v duchu tvoření, předělávání, přestavování, vylepšování a vzdělávání se v oboru kutilství a domácnost. Hodiny jsme s babí ležely ve všelijakých časopisech s návody a nápady, abychom to druhý den vyzkoušely. Babí tomu říkala "jedeme po výrobě". Vyráběly jsme dekorace z květin, šily ze zbytků látek, pletly, háčkovaly a vylepšovaly "obyčejné" oblečení různými ozdobami. A vůbec jsme vymýšlely různé vychytávky.

No, přiznám, že mi z těch aktivit šla někdy hlava kolem, ale teď...no znáte to, jako když najdeš!

ruce

Moje maminka z našívání "aplikací" a vylepšování po vzoru kutilských celebrit nikdy nadšená nebyla. Má takový spíš minimalistický pohled na věc. Co se výběru barev týče, moc si nerozumíme. Myslím, že to je dobře, protože díky tomu nejsou ruKÁVky na jedno brdo. V jiných věcech si ale báječně rozumíme, a proto spolu i rády pracujeme. Naše spolupráce se neomezuje jen na ruKÁVek, ale také na naše další aktivity.

Předtím, než se mamka přestěhovala z Prahy do Českého ráje a začala naplno pečovat o naší babí, věnovala se umělecké grafice. Dětství jsem s ní trávila na Karlově mostě, kde své veselé obrázky prodávala. Teď své aktivity přenesla s mou pomocí i do on-line světa. Píše blog, tvoří e-booky s pohádkami a připravuje výtvarné kurzy starých grafických technik. Na její tvorbu se podívejte tady. A pokud také pečujete a přitom rádi tvoříte, přidejte se do její tematické skupiny na Facebooku!

Díky tomu, že jsem strávila dětství mezi turisty na Karlově mostě, mě to k cestování a turismu obecně táhlo vždycky. Po pár letech objevování cizích zemí jsem zakotvila jako průvodkyně Prahou. A Prahu neukazuji jen turistům, ale i domácím. Mé prohlídky totiž nejsou jen výčet jmen a dat. Baví mě detektivky, pikantnosti, drby a povídačky a přesně takové jsou i mé prohlídky.

Teď si asi říkáte, jak se turistická průvodkyně a umělecká grafička dostaly k šití držáků na pití? O tom si přečtěte v příběhu ruKÁVku!

 

 

 s mami a ruKÁVkem

 

 

 

Zpět do obchodu